Soyer Holding

Dayanıklı Tüketim Mallarında Lider: Soyer Holding

Dayanıklı Tüketim Mallarında Lider: Soyer Holding

Dayanıklı Tüketim Mallarında Lider: Soyer Holding

Kendinizden biraz bahseder misiniz? Soyer Holdingin yolculuğu nasıl başladı, hangi sektörlerde hizmet veriyorsunuz?

Halı sektörüyle birlikte ticaret hayatına adım attım. Ardından mobilyadan tekstile, küçük ev aletlerinden dekorasyona geniş ürün yelpazesiyle Evdüz AVM’yi kurdum. Daha sonra rotamızı beyaz eşya ve tüketici elektroniği sektörüne çevirerek ana faaliyet konumuzu bu alanda derinleştirdik ve zamanla gelişen ağımız sayesinde, 2018 yılında Siemens Türkiye’nin geleneksel bayi kanalları arasında Türkiye’nin en büyük bayisi haline geldik. LG, Samsung, Elektrolux, Enza Home ve Yataş Bedding bayilerini de bünyemize katarak büyümeye devam ettik.

Lojistik, otomotiv, gayrimenkul, elektronik, mobilya, dayanıklı tüketim malları ve teknoloji olmak üzere pek çok farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketimizi 2021 yılında holdinge dönüştürdük. Dayanıklı tüketim malları sektöründe Türkiye’nin en büyük ilk yirmi şirketi arasında yer alıyoruz.

Soyer Holdingin başarısının altında neler yatıyor?

Başarımızın altında; müşteri odaklı hizmet anlayışımız, yenilikçi yaklaşımımız ve güçlü insan kaynağımız yer alıyor. Müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda, yenilikçi ürünler ve hizmetler sunarak müşteri deneyimini sürekli iyileştiriyoruz. Çalışanlarımızla birlikte bir takım olarak ilerlediğimiz bu yolda onların eğitimlerine ve kariyerlerine de önem vererek verimli bir çalışma ortamı sunuyoruz.

Soyer Holding hangi amaçla hizmet veriyor? Misyon ve vizyonunuzdan bahseder misiniz?

Çeyrek asırlık tecrübemizle, dünyanın lider beyaz eşya ve tüketici elektroniği markalarının Türkiye operasyonlarının amiral gemisi olarak yolumuza devam ediyoruz. Soyer Holding olarak, ilk günkü azim ve insan odaklı hizmet anlayışımız ile büyüme politikalarımızı sürdürmekteyiz.

Geçmişte olduğu gibi gelecekte de temel değerlerimizden ödün vermeden, ülkemize ve insanımıza hizmet etmeye, yarınlarımızın sağlam temeller üzerinde inşa edilmesine katkı sunmaya kararlılıkla devam edeceğiz.

Kurumsal sosyal sorumluluk politikalarınız hakkında neler söyleyebilirsiniz? İlkeleriniz neler?

Kurumsal sosyal sorumluluk projelerine büyük önem veriyoruz. Şirketimiz, çevreye duyarlı bir yaklaşım benimsemekte. Bu doğrultuda, enerji verimliliği ve atık yönetimi gibi konularda çalışmalar yapıyoruz. Aynı zamanda eğitim alanında da yürüttüğümüz projelerimiz mevcut.

Gelecek hedefleriniz ve yeni yatırımlarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Holdingimiz bünyesinde yüz mağazaya ulaşmayı hedefliyoruz. İstanbul ve İzmir’de yaptığımız anlaşmalar doğrultusunda yeni mağazalarımızı açıyoruz.

Dünyanın ikinci büyük ev aletleri üreticisi Elektrolux’ü konsept mağaza anlayışıyla ilk kez Ankara’daki birçok AVM’ye taşıdık.

2024’te holding bünyesinde lüks konut projeleriyle inşaat sektörüne adım atacağız.

Şirketimizi hem yurt içi hem de uluslararası alanda büyütme hedefimiz doğrultusunda yeni yatırımlar yapıyoruz. Yenilikçi ürün ve hizmetler geliştirmeye devam ediyoruz.

Kaynak: https://www.magdergi.com/roportajlar/